Mamy dobre wiadomości dla wszystkich jadących do nas od autostrady A1. Droga regionalna Pszczyna-Racibórz w Rybniku została już oddana w całości do użytku. Czyli zjeżając z autostrady A1 na węźle w Żorach kierujecie się drogowskazami na Rybnik do drogi wojewódzkiej DW935 (pod żadnym pozorem nie korzystać ze zjazdu z A1 na Rybnik w Bełku, bo z powodu remontu tamtejszych dróg nie dotrzecie nawet na rozdanie nagród). A później już cały czas prosto dwupasmówką aż do samego końca, do „Ronda Hoymgruby w Krainie Górnej Odry” na ul. Sportowej, na którym skręcacie w lewo i już jesteście prawie na miejscu ![]()
Gorsza informacja jest taka, że w związku z trwającymi na Kopalni Ignacy pracami budowlanymi większa część głównego parkingu przed kopalnią jest wyłączona z użytku, dlatego przygotowaliśmy dla Was parking rezerwowy za budynkiem starej kotłowni – wjazd od ul. Ignacego Mościckiego (mapka i zdjęcia). Na szczęście nie trzeba będzie daleko chodzić, ponieważ jest bezpośrednie przejście z parkingu.
A tym, którzy woleli by samochód zostawić w domu przypominamy, że 700m od Kopalni znajduje się stacja PKP Rybnik-Niewiadom na linii kolejowej Rybnik-Rydułtowy-Racibórz.
Na kopalnie można również dojechać autobusami komunikacji miejskiej nr 1, 4, 9, 23, 24.
Życzymy wszystkim bezpiecznej podróży.


